yazılım,c# ve domates kabuğu

Category: "Base Class Library"

AJAX

  05/08/05 12:19, by admin, Categories: Base Class Library
Herkes tutturmuş bir AJAX lafı dönüp duruyor. Sonunda öğrendim Asynchronous Javascript and XML kısaltması imiş meğersem. Gmail deki gibi sayfa tekrar load edilmeden çalıştırma şekline bu ismi vermişler. yani hem web hemde desktop arabirimler kadar hız… more »
Leave a comment »

kullanıcı arabirimi

  22/07/05 11:33, by admin, Categories: Base Class Library
Türkiye'deki uygulama gelişticilerin genel bir zayıflığı vardır, işi yap arabirimle sonra uğraş. Bunu yapmayın. Arabirim yaptığınız iş kadar önemlidir. Bunun aksi olan tek kural yazdığınız programı kendinizin kullanacak olması. Geliştirdiğiniz "şeyi" baş… more »
Leave a comment »

Türçe I problemi

  28/06/05 13:33, by admin, Categories: Base Class Library
Yaklaşık 2 hafta önce rapor ettiğim Türkçe I problemi ile ilgili olarak yeni gelecek .net'in versiyonunda aşağıdaki gibi bir çözüm bulunmuş. E herşeyide Türkçe Çalıştırmamız gerektiği için okunmalı diyorum. (Şaka gibi ama sadece Türkçe meselesi yüzünden… more »
Leave a comment »

ArrayList ve performansı hakkında

  17/12/04 23:40, by admin, Categories: Base Class Library
Yazıda arraylist'in tüm metodları nasıl çalışır, arraylist'in düzgün nasıl kullanılacağı anlatılıyor. http://blogs.msdn.com/bclteam/articles/273454.aspx more »
Leave a comment »

bir dosyanın hash'i nasıl alınır ?

  15/10/04 15:46, by admin, Categories: Base Class Library
public string GetHashCode( string filePath ) { FileStream m_Stream = null; try { MD5 m_md5 = new MD5CryptoServiceProvider(); FileStream m_Stream = new FileStream( filePath, FileMode.Open, FileAccess.Read, FileShare.Read );… more »
Leave a comment »
 

©2017 by Ertan Tike

Contact | Help | b2evo skin by Asevo | PHP framework | vps | François