yazılım,c# ve domates kabuğu

Categories: "Yazılım" or "Algoritma Soruları"

responsive != performance

  12/09/12 22:28, by ertan, Categories: Yazılım
Herşeyden önce biraz kelime anlamlarını deşelim. Yazılım dünyasında "responsive" hızlı cevap veren demek, "performance" ise çalışma hızı demek. Bizim yazılımcılarımız genelde bu 2 kelimeyi sürekli karşılaştırırlar, hızlı çalışan her uygulama respons… more »
Leave a comment »

Dünya düzdür.

  28/08/12 00:35, by ertan, Categories: Yazılım
Bu başlık bir globalleşme üzerine yazılmış bir kitabın başlığı. Genelde yazılım geliştirme ile ilgili yazılar yazdığım için ne alaka diyebilirsiniz. Kitabın içeriği ile ilgili ilginç bir olabilecek bir detay var. Önce "dünya düzdür" ne demek onu açık… more »
Leave a comment »

Sahte Bulutlar

  18/08/12 22:19, by ertan, Categories: Yazılım
Yavaş yavaş güzel memleketimizde hareketlenmeye başlayan bulut teknolojileri ile ilgili güzel gelişmeler var. Bundan 5 yıl önce şirketlere gidip "muhasebe programımız var ama gel bunu internetten kullan" dediğiniz zaman insanların devasa açılmış gözlerl… more »
Leave a comment »

Invariant Case Türkçe İ ve I karakterleri

  12/01/12 22:19, by ertan, Categories: Algoritma Soruları
Çok eski bir konu ama halen bu konuda hatalı kodlarla karşılaştığım için anlatayım. .Net Framework 2.0 versiyonu ile string karşılaştırmalarda yeni bir özellik geldi. Back To Basics Geçmiş ile işim olmaz diyenler bu bölümü atlayabilir, meraklılar… more »
Leave a comment »

beklenen linq tepkisi

  27/12/11 20:28, by ertan, Categories: Algoritma Soruları
İlk çıktığı zamandan beri mümkün olduğu kadar uzak durduğum linq ile ilgili beklentim boşa çıkmadı. Linq to sql'in geliştirilmesine son verildi. Okuduğum yorumlardan çoğu kişi bu konuya baya bir sinirlenmiş ve şaşırmış. Hatta open source yapın biz bakar… more »
1 comment »

:: Next >>

 

©2017 by Ertan Tike

Contact | Help | Blog skin by Asevo | blog software | web hosting | monetize