yazılım,c# ve domates kabuğu

Category: "Algoritma Soruları"

Invariant Case Türkçe İ ve I karakterleri

  12/01/12 22:19, by ertan, Categories: Algoritma Soruları
Çok eski bir konu ama halen bu konuda hatalı kodlarla karşılaştığım için anlatayım. .Net Framework 2.0 versiyonu ile string karşılaştırmalarda yeni bir özellik geldi. Back To Basics Geçmiş ile işim olmaz diyenler bu bölümü atlayabilir, meraklılar… more »
Leave a comment »

beklenen linq tepkisi

  27/12/11 20:28, by ertan, Categories: Algoritma Soruları
İlk çıktığı zamandan beri mümkün olduğu kadar uzak durduğum linq ile ilgili beklentim boşa çıkmadı. Linq to sql'in geliştirilmesine son verildi. Okuduğum yorumlardan çoğu kişi bu konuya baya bir sinirlenmiş ve şaşırmış. Hatta open source yapın biz bakar… more »
1 comment »

Parallel kütüphanesi

  22/05/11 21:16, by ertan, Categories: Yazılım, Algoritma Soruları
Uzun bir aradan sonra sonunda hakkında yazabileceğim bir şey yeni aklıma geldi. Eğer yamulmuyorsam Parallel kütüphanesi Framework 4.0 ile beraber geldi, daha öncesinde MS Research'in geliştirdiği bir extension olarak gizli bir köşede saklanıyordu.Par… more »
Leave a comment »

Webmaster'lar için Google bloklarına çözüm

  20/09/10 21:01, by ertan, Categories: Algoritma Soruları
Sözlük sayfasını yaparken en hassas olduğum konu hızlı çalışmasıydı ama bugün açmaya çalışırken sayfanın bir türlü yüklenemediğini farkettim. Sayfa yüklenmesi tamamlanmadığı için javascript'lerinde çalışmadığını farkettim. Biraz kurcalayınca sorunun sayg… more »
Leave a comment »

bir sayının 2 üzeri olup olmadığını bulmak

  16. 05. 09 22:48, by ertan, Categories: Coding, Algoritma Soruları
Yetki kontrolleri için hazırladığımız kütüphanede ihtiyacımız olduğundan ve birazda enteresan bir problem olduğu için buraya da yazmak istedim.elinizdeki herhangi bir sayının 2 üssü bir sayı olup olmadığını kontrol edecek bir fo… more »
7 comments »

:: Next >>

 

©2017 by Ertan Tike

Contact | Help | b2evo skin by Asevo | PHP framework | vps | François